Świdnica: Akcja bezpłatnego przeglądu świateł w samochodach

Świdnica: Akcja bezpłatnego przeglądu świateł w samochodach

Już po raz kolejny ruszyła ogólnopolska edycja akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Jej ideą jest zachęcenie kierowców pojazdów do częstszych przeglądów świateł, przez które na drogach jest niezliczona ilość wypadków i kolizji. Sama akcja odbywa się na terenie całego kraju, gdzie w specjalnie wyznaczonych punktach kontroli pojazdów, można za darmo zrobić przegląd świateł w swoim pojeździe.

Pomysł obowiązuje w całej Polsce w weekendy. Świdnica należy do miast, w których aż w trzech punktach można sprawdzić stan swoich świateł, a co ważniejsze właściwie je wyregulować. Jak podaje rzecznik Komendy Głównej Policji bardzo często samodzielna regulacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Pojazd posiadający źle ustawione światła oślepia innych, mogąc tym samym przyczyniać się do kolizji drogowych. Problem jest na tyle ważny, iż akcja ta pojawia się po raz kolejny. Policyjne statystyki nie kłamią. Otóż to właśnie październik i listopad są miesiącami, w których dochodzi do najczęstszych zdarzeń drogowych. Ma to związek z mało sprzyjającą aurą, która często ogranicza widoczność kierowców. Dlatego właśnie w tych miesiącach stawia się na akcję „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

Świdnica i punkty darmowego przeglądu świateł

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, iż właściwa regulacja świateł nie wiąże się jedynie z ich wysokością. Wpływa na to również natężenie światła, prawidłowy rozkład granicy świateł oraz wiele innych rzeczy, które często są niemalże niewychwytane okiem. Dlatego dobrze, raz na kilka miesięcy skorzystać z możliwości stacji diagnostycznej, która zajmuje się tym profesjonalnie, a co ważniejsze ma właściwy sprzęt. Świdnica oferuje aż trzy takie miejsca, gdzie każdy zainteresowany znajdzie darmową pomoc. Należą do nich:

  • OSKP „EKO-WOD”, ul. Towarowa 8, 58-100 Świdnica, tel. 74 856 92 70, godziny otwarcia w dniach akcji: 08.00-20.00,
  • Martin & Mateo OSKP, ul. Szarych Szeregów 6, 58-100 Świdnica, tel. 74 851 20 00, godziny otwarcia w dniach akcji: 8.00-20.00,
  • OSKP ul. Bystrzycka 14, 58-100 Świdnica, tel. 74 852 25 84, godziny otwarcia w dniach akcji: 8.00-20.00.