Jak i dlaczego oddawać za darmo niepotrzebne przedmioty przez internet?

Jak i dlaczego oddawać za darmo niepotrzebne przedmioty przez internet?

Pandemia pokazała nam, że bez wychodzenia z domu można wykonywać mnóstwo codziennych czynności – robić zakupy, pracować, uczyć się czy dokonywać opłat. Nawet jeśli chcesz coś sprzedać, bez problemu możesz to zrobić, korzystając z popularnych portali ogłoszeniowych. Nie wszystko jednak możesz lub chcesz sprzedać – niektóre przedmioty być może wolałbyś oddać za darmo. Czy możesz to zrobić przez internet?

Dlaczego oddawać za darmo?

Idea oddawania niepotrzebnych przedmiotów za darmo jest szeroko rozpowszechniona w krajach „Zachodu”. Ludzie, którzy zarabiają coraz więcej, kupują coraz więcej i nie mają czasu ani cierpliwości, by zajmować się odsprzedażą używanych przedmiotów za ułamek ceny. Nabywcy także preferują kupno nowych przedmiotów, jak że mają wystarczające środki, a same sklepy i sieci handlowe często oferują swoje produkty rozłożone na przystępne raty. W Polsce również zarabiamy coraz więcej i przekłada się to na absorbowanie nawyków znanych z zachodniej Europy czy USA. Spora część z nas, mieszkająca w dużych miastach, nie ma nawet miejsca, żeby składować starą sofę, łóżko, meble czy worki z ubraniami zastąpione nowymi odpowiednikami, więc najsensowniejszą opcją jest właśnie jak najszybsze pozbycie się ich z domu – choćby za darmo. Z drugiej strony wraz ze wzrostem zamożności często rośnie także nasza wrażliwość społeczna i po prostu chcielibyśmy pomóc potrzebującym, nawet kosztem niezarobienia kilkudziesięciu czy kilkuset złotych ze sprzedaży niepotrzebnych przedmiotów. Oddawanie rzeczy za darmo to także działanie pro-ekologiczne – przedłuża się ich życie i nie lądują one na śmietniku, dzięki czemu produkujemy mniej zanieczyszczeń i rozsądniej gospodarujemy zasobami już zainwestowanymi w ich produkcję.

Jak oddać za darmo bez wychodzenia z domu?

To akurat bardzo proste – wystarczy przejść do portalu, który wśród kategorii ma ogłoszenia oddam za darmo, wybrać odpowiednią lokalizację, napisać krótki opis (wcale nie musi być bardzo szczegółowy, ale dobrze, gdyby np. zawierał odniesienia do stanu produktu) i, jeśli to możliwe dodać kilka zdjęć. Warto także pozostawić jakiś kontakt – w mediach społecznościowych lub telefoniczny oraz opisać pokrótce warunki, na jakich przedmiot jest oddawany – np. że odbierający musi sam załadować go na samochód (bo nie możesz mu pomóc), w jakich godzinach może się po niego zgłosić lub że nie przyjmujesz zwrotów (co powinno wydawać się oczywiste). Im lepiej sprecyzujesz swoje ogłoszenie, tym mniej otrzymasz telefonów w sprawie dokładniejszych informacji, a skontaktują się z Tobą osoby rzeczywiście zainteresowane, które mogą go od Ciebie odebrać. Atrakcyjna forma ogłoszenia pozwoli zwiększyć jego zauważalność, co przełoży się na szybsze pozbycie się oddawanego przedmiotu – dlatego między innymi warto wstawić atrakcyjne zdjęcie, jako główne w galerii.

Oddaj niepotrzebne rzeczy za darmo bez wychodzenia z domu!

Jeśli więc w swoim domu masz jakieś meble, artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt RTV, ubrania, narzędzia czy ozdoby, które Ci zalegają i nie masz pomysłu na ich wykorzystanie, to najłatwiej będzie oddać je za darmo. To szybki, wygodny i skuteczny sposób na danie im drugiego życia w rękach tych, którym się jeszcze przydadzą, a dla Ciebie – na odzyskanie zajmowanego przez nie miejsca. Wszystko zrobisz przez internet, więc nie musisz nawet wychodzić z domu, by poszukiwać chętnych – oni sami się do Ciebie zgłoszą.