Kilkanaście drzew spadło na drogę w gminie Walim. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Kilkanaście drzew spadło na drogę w gminie Walim. Na szczęście nikt nie ucierpiał

1 września w godzinach wieczornych ulewny deszcz spowodował osunięcie się ze skarpy kilkunastu drzew. Było to na drodze do Olszyńca w gminie Walim.  Na szczęście na trasie nie było kierowców w przeciwnym wypadku zapewne doszłoby do tragedii.

Strażacy pracowali przez wiele godzin usuwając powalone drzewa

Drzewa osunęły się z kilkunastometrowej skarpy prosto na drogę. Część drzew nie spadła tylko złamała się i zawisła na skale. Strażacy z OSP z Walimia, Zagórza Śląskiego oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu wspólnymi siłami oczyszczali drogę. Służby musiały pociąć ogromne pnie i oczyścić z nich drogę. Ponieważ nad drogą rosną także inne drzewa Straż Pożarna sprawdziła, które z nich należy usunąć.

Część drzew znajduje się na prywatnej działce

Właściciel prywatnej działki również został powiadomiony o konieczności pousuwania drzew, które zagrażają bezpieczeństwu na drodze wojewódzkiej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne deszczowe dni mogą przyczynić się do dalszego osuwania się następnych drzew stojących na jego posiadłości. Właściciel zobowiązał się do złożenia wniosku w Urzędzie z prośbą o pozwolenie na usunięcie niebezpiecznych drzew ze swojego terenu.