Jutro rusza Jarmark Produktów Regionalnych

Jutro rusza Jarmark Produktów Regionalnych

Na świdnickim Rynku zrobi się smacznie i kolorowo od niezliczonej ilości regionalnych wyrobów spożywczych oraz rękodzieła. A to wszystko z okazji Jarmarku Produktów Regionalnych. 

Jarmark Produktów Regionalnych odbędzie się w dniach 18-21 października na świdnickim Rynku. Wystawcy z całego Dolnego Śląska będą czekać na odwiedzających w godzinach 10.00-18.00.

W ubiegłym roku jarmark zorganizowany został w czasie odbywającego się w Świdnicy Kongresu Turystyki Polsko-Czeskiej. Na świdnickim Rynku można było kupić m.in. miody pitne i wina, miody tradycyjne, sery, konfitury, eko-wyroby, wyroby mięsne, galanterię, zabawki, produkty z drewna, czapki, kapelusze czy też zdobione słodycze. Tych samych wystawców, a także zupełnie nowych, będzie można spotkać również w tym roku.

Naukowo o dziedzictwie

Jarmarkowi towarzyszyć będzie konferencja naukowa „Dziedzictwo kulturowe księstwa świdnicko – jaworskiego”. Odbędzie się ona w Świdnicy i Jaworze w dniach 21–22 października 2022 roku. Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszają: Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Muzeum Regionalne w Jaworze oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Na wszystkie prelekcje wstęp wolny.

Na konferencji zostaną podjęte takie tematy jak: Jawor w średniowiecznej i wczesnonowożytnej historiografii Śląska, badania nad rzeźbą kamienną na terenach księstwa świdnicko-jaworskiego, zamki księstwa świdnicko-jaworskiego w średniowieczu, średniowieczna uprawa winorośli i konsumpcja wina na terenie księstwa świdnicko-jaworskiego, piwne tradycje regionu, kartografia Świdnicy, zagraniczne wpływy na rejon świdnicki i jaworski czy analiza wieży mieszkalnej w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry.