Zmiana marki kina. Już nie Cinema3D, a Multikino

Zmiana marki kina. Już nie Cinema3D, a Multikino

Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Świdnickiej funkcjonuje obecnie pod nową nazwą – Multikino. Oprócz zmiany logotypów, widzowie mogą oczekiwać innego repertuaru oraz cen biletów. 

24 maja 2019 roku Multikino S.A., należące do Grupy Vue International nabyło sieć kin Cinema3D rozszerzając tym samym działalność na terenie Polski. To samo stało się 7 października br. Cinema3D Świdnica zmieniło się na Multikino Świdnica. Najnowsze kino działające w  Galerii Świdnickiej ma cztery sale, które pomieszczą ponad 1000 widzów i są wyposażone w projektory BARCO oraz procesory dźwięku Dolby Digital 5:1.

Obecnie w spółce Multikino pod szyldem Multikino i Cinema3D działa 45 kin w 37 miastach z łączną liczbą 323 ekranów. 

Multikino Świdnica oferuje klientom bardziej atrakcyjne ceny biletów, które obowiązują przez cały tydzień. Od poniedziałku do niedzieli bilety mają tę samą, stałą cenę – online można je nabyć od 15,90 zł. 

Jakie zmiany w repertuarze?

Na widzów czekają zarówno największe premiery światowe, jak i rodzime filmy z udziałem uwielbianych polskich aktorów. Obecnie w repertuarze jest między innymi „Johnny” z Dawidem Ogrodnikiem w roli ks. Kaczkowskiego, biografia Patryka Vegi „Niewidzialna wojna” z Rafałem Zawieruchą w roli kontrowersyjnego reżysera, komedia romantyczna „Bilet do raju” z Julią Roberts i Georgem Clooney’em w rolach głównych, film dokumentalny „Ania” o Annie Przybylskiej oraz komedia romantyczna „Miłość na pierwszą stronę”.

Ponadto w październiku będą mieć miejsce wielkie premiery, między innymi nowy film przygodowy „Black Adam”, komedia Andrzeja Saramonowicza „Bejbis” z Martą Żmudą Trzebiatowską i Grzegorzem Małeckim czy animacje: „Tedi i szmaragdowa tablica”, „Guliwer” oraz „Mia i ja. Film”.