Korpus Wsparcia Seniorów

Korpus Wsparcia Seniorów

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że seniorzy potrzebują wsparcia. Niemniej jednak warto zadać sobie pytanie, czy ta wiedza ma przełożenie na rzeczywistość? Na pewno można mieć rozmaite wątpliwości, ale idzie ku lepszemu.

Program wsparcia

Idzie ku lepszemu, ponieważ możemy mówić o programie dedykowanym seniorom. O szczegółach tego programu można powiedzieć naprawdę dużo – chodzi choćby o opaski bezpieczeństwa, przygotowywanie posiłków czy wyprowadzanie psa na spacer (odpowiedź na różne okoliczności).

Oczywiście nie można zapomnieć, że w tym tygodniu będą toczyć się rozmowy dotyczące udzielania pomocy. Z drugiej strony trudno mówić o jakichś obawach – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej już rozgląda się za chętnymi wolontariuszami. Warto również mieć na uwadze, że chodzi o kontynuowanie tego, co zaczęło się w 2020 roku. Naturalnie wtedy jednak mogliśmy mówić o wsparciu związanym z pandemią.

Wypada również pamiętać o tym, że pomagać można niezależnie od okoliczności. Wokół nas zdarzają się różne sytuacje i co najistotniejsze, problemów nie brakuje.