Praktyki na terenie świdnickiego aresztu

Praktyki na terenie świdnickiego aresztu

Podczas nauki dużo mówi się o teorii, ale nie oznacza to tego, że praktyka jest bez znaczenia. Praktyka jest bardzo ważna, czemu dowodzi podpisanie porozumienia dotyczącego praktyk na terenie świdnickiego aresztu.

O co chodzi?

Porozumienie dotyczy studentów Społecznej Akademii Nauk, kształcących się na kierunkach pedagogicznych. Osoby kształcące się na tych kierunkach będą miały szansę zdobyć niezwykle cenne doświadczenie! Można też powiedzieć, że podpisanie wspomnianego porozumienia to szansa na poznanie specyfiki służby funkcjonariuszy w jednostkach penitencjarnych.

Warto również wiedzieć, że na tej współpracy mają zyskać dwie strony – funkcjonariusze jednostki będą wspierać kadrę naukową uczelni (chodzi o realizację zajęć z zakresu pedagogiki). Można jeszcze dodać promocję wiedzy, jak i samej Służby Więziennej.

Oczywiście na ten moment to są tylko słowa. Teraz najważniejsze – doprowadzenie do tego, aby słowa przełożyły się na rzeczywistość. Nie powinno być z tym problemu, ale na efekty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wieści z całego województwa znajdziesz w serwisie Dolnośląska.