Manifestacje przeciwko ustaleniom TK. Świdnica również przeciwko!

Manifestacje przeciwko ustaleniom TK. Świdnica również przeciwko!

Wczoraj w godzinach wieczornych mieszkańcy miasta Świdnica wyszli na ulicę. Protest odbywał się w związku z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który ustanowił, iż aborcja płodu ze względu na uszkodzenie płodu jest niekonstytucyjna. Protestujący przemaszerowali od biura poselskiego Wojciecha Murdzka do Katedry Świdnickiej.

Świdnica przyłącza się do ogólnopolskiego protestu

To, co miało miejsce wczoraj wieczorem jasno pokazało, iż wielu mieszkańców miasta nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Jeden z organizatorów manifestacji w mieście, radny Lech Bokszczanin podkreśla, iż nie ma zgody na prywatne działania Jarosława Kaczyńskiego rękoma TK. Jak wskazywał Pan Lech, być może Polsce przyjdzie się zmierzyć ze znacznym wzrostem ilości narodzin dzieci, ze względu na obawy kobiet. Sam „spacer” jak nazwano go przez organizatorów miał miejsce w piątkowy wieczór. Manifestujący pojawili się pod biurem poselskim Wojciecha Murdzka, a następnie powolnym krokiem przemieścili się ulicami Świdnicy aż do Katedry.

Jak podają oficjalne informacje, sam protest przebiegł bardzo spokojnie i sprawnie. Policja apelowała do uczestników, aby przestrzegali reżimu sanitarnego. Mimo wszystko w grupie znalazło się kilka osób, które zostały wylegitymowane przez funkcjonariuszy.