Muzeum Broni – Świdnica zaprasza

Muzeum Broni – Świdnica zaprasza

Muzeum, które z pewnością przyciągnie niejednego pasjonata militariów. Świdnica w swojej ofercie kulturalnej zaprasza turystów do odwiedzenia Muzeum Broni, które powstało tu w 1999 roku. Z pewnością jest to lokalizacja warta uwagi, chociażby ze względu na zgromadzenie unikalnych eksponatów. Co właściwie można zobaczyć w Świdnickim Muzeum?

Czym Świdnica kusi militarystów?

Muzeum, które zlokalizowane na Witoszowie Dolnym w Świdnicy jest miejscem, które powstało blisko trzydzieści lat temu. Przez ten okres, pojawiły się tu perełki w skali Polski, Europy a nawet świata, które corocznie przyciągają rzesze militarystów z całego globu. Część eksponatów udało się pozyskać dzięki prężnym działaniom właścicieli, pozostałe z nich to efekt współpracy podobnych miejsc oraz podarunki od Wojska Polskiego. Należy przyznać, iż obecnie zbiór broni wszelakiej maści jest imponujący i śmiało może konkurować z innymi miejscami tego rodzaju.

Muzeum Broni to nie tylko broń krótka i długa, często podarowana także przez prywatnych gości muzeum. Na terenie placówki znajduje się bowiem kilkanaście transporterów, działo samobieżne, czołg T-72 a nawet samolot MIG-21. Jak podkreśla dyrekcja, Świdnica jest bardzo różnorodnym miejscem, w którym każdy miłośnik broni odnajdzie tu to, co interesuje go najbardziej.

Muzeum inne niż wszystkie- Świdnica

Muzeum Broni, o którym mowa aktywnie uczestniczy w wielu kulturalnych i historycznych wydarzeniach, mających miejsce na terenie całej Polski. Ponadto, jest również samodzielnym organizatorem wydarzeń, mających na celu poszerzenie grona odbiorców i ludzi zainteresowanych nie tylko samą bronią, ale i historią.