Najciekawsze atrakcje województwa Lubuskiego

Najciekawsze atrakcje województwa Lubuskiego

Województwo Lubuskie choć niedoceniane jest bardzo atrakcyjne turystyczne. Obfituje w lasy, jeziora, parki narodowe, zamki i winnice. Warto wybrać się w podróż, aby odkryć tę malowniczą krainę.

Wieś Łagów

Wieś położona jest nad dwoma jeziorami (Trześniowskim i Łagowskim). Na jej terenie możecie odnaleźć XV-wieczny zamek, który dawniej należał do zakonu joannitów. Dziś na terenie zamku funkcjonuje hotel z restauracją. Jeśli chcecie zobaczyć panoramę Łagowa wejdźcie na zamkową wieżę. Łagów nazywany jest także ,,Perłą Ziemi Lubuskiej’’.

Park Narodowy Ujście Warty

W 2001 roku został założony Park Narodowy. Jego powierzchnia to 8074 hektary. Park „Ujście Warty” położony przy zachodniej granicy Polski, został utworzony w 2001 r., a swoim obszarem zajmuje powierzchnię 8074 ha. Jeśli lubicie obserwować ptaki to niewątpliwie trafiliście w odpowiednie miejsce. Na tym podmokłym terenie, pełnym łąk żyje około 250 gatunków ptaków. Oczywiście to jakie ptaki zobaczymy zależy w dużej mierze od pory roku, czasu lęgowego lub ich czasowej migracji. Teren możecie zwiedzać także z przewodnikiem, co jest niewątpliwym atutem tego pięknego miejsca.

Park Mużakowski

To kolejny zakątek, który zagwarantuje Wam ciszę, spokój i niezapomniane widoki. Przede wszystkim park został wpisany w 2004 roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Został założony prawdopodobnie w połowie XIX wieku przez pruskiego arystokratę Hermanna von Pückler-Muskau. Ze względu na położenie geograficzne park znajduje się w dolinie Nysy na granicy linii dwóch państw – Polski i Niemiec. Po stronie niemieckiej możecie odnaleźć zamek z zabudowaniami, łatwo się tam dostać, wystarczy przejść mostkiem. Niewątpliwie warto zobaczyć obie strony tego przepięknego miejsca.

Szlak wina i miodu

Lubuskie słynie z rozległych winnic. Dlatego w 2007 roku nazwano je szlakiem wina i miodu. Łączy on ze sobą nie tylko winnice, ale także skanseny, pasieki, muzea i miasta np. Zieloną Górę.  W winnicach możecie spróbować wyśmienitych win z licznych odmian np. Pinot Noir czy Saint Laurent. Raz do roku w zielonej Górze obchodzone jest także Święto Winobrania.

Zamek Książąt w Lubniewicach

Zamek Książąt to wielka atrakcja województwa lubuskiego. Został zbudowany w stylu angielskim. Przede wszystkim, aby go zwiedzić trzeba zarezerwować wizytę. Dzięki temu będziecie mieli okazję obejrzeć go w kameralnym gronie. Na terenie parkowym zamku znajdziecie także Kordegardę oraz Bażantarnię.