Body Worlds – powraca od 3 września we Wrocławiu

Body Worlds – powraca od 3 września we Wrocławiu

Już 3 września do Wrocławia ponownie zawita wystawa Body Worlds. Będzie czynna przez 3 miesiące w Hali IASE we Wrocławiu.

Nowa wystawa prof. Gunthera von Hagensa – Body Worlds – Vital

Wystawa Body Worlds powraca po blisko 6-letniej przerwie. Będzie można ją podziwiać przez trzy miesiące. Nawiązuje ona bardzo silnie do anatomii człowieka i umożliwia widzom jej odkrywanie. Tegoroczna wystawa skupi się przede wszystkim na czerpaniu natchnienia do życia, tak aby było one pełne zdrowia i witalności.

Prawdziwe eksponaty

Body Worlds umożliwia swoim obserwatorom obejrzenie ponad 150 realnych eksponatów ludzkiego ciała. Bezsprzecznie dużym atutem wystawy jest możliwość ujrzenia tych eksponatów w ruchu oraz poznanie ich złożonych funkcji. Autor projektu umożliwi nam obejrzenie zdrowego i chorego ciała. Pokaże także na przykładach, jak palenie papierosów, czy zła dieta może doprowadzić nasze organizmy do poważnych chorób.

Wystawa zwiększa świadomość własnego ciała

Body Worlds pozwala lepiej poznać własne ciało, a także zrozumieć sposób jego funkcjonowania. Przede wszystkim jednak daje nam obraz tego, że nasze codzienne decyzje mają duży wpływ na organizm. Zarówno złe jak i dobre nawyki takie jak odżywianie, uprawianie sportu, przebyte choroby odciskają piętno na naszym ciele.

Dzięki wystawie prof. Gunthera część ludzi uświadomi sobie, że trzeba troszczyć się o swój organizm oraz tego w jaki sposób to robić.

Przełom w procesie plastynacji

Metoda opracowana przez prof. Gunthera von Hagensa polega na odpowiedniej metodzie konserwacji tkanki anatomicznej. Lekarz opracował ją jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku na Uniwersytecie w Heidelbergu. Profesor nie zdawał sobie sprawy, że jego wynalazek okaże się tak wielkim sukcesem. Anatom za swój wkład w edukację i liczne prace naukowe zdobył wiele nagród.

Body Worlds – The Cycle of life

Poprzednia wystawa zorganizowana 6 lat temu we Wrocławiu skupiała się na ukazaniu zmian jakie zachodzą w organizmie na przestrzeni całego życia. Ukazywały krąg zdarzeń od poczęcia, dzieciństwo, dorastanie, dojrzałość aż do starości. Spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem odwiedzających.