Osy upodobały sobie ulicę Wrocławską w Świdnicy

Osy upodobały sobie ulicę Wrocławską w Świdnicy

Dwa nowe gniazda założyły osy tuż nad chodnikiem przy ulicy Wrocławskiej w Świdnicy. To mocno uczęszczany chodnik, dlatego strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej musieli podjąć interwencję w tej sprawie. Co ciekawe, strażacy w tej samej sprawie byli wzywani również w dniu 2 sierpnia. Wówczas mundurowi usunęli gniazdo os. z gałęzi drzewa.  

Dwa nowe gniazda os

Jak widać owady upodobały sobie to konkretne miejsce. 20 sierpnia tym razem Strażnicy Miejscy zostali poinformowani o znalezieniu dwóch kolejnych gniazd groźnych owadów. Pszczoły ponownie zadomowiły się przy ulicy Wrocławskiej. Służby podjęły działania w celu likwidacji zagrożenia ze strony owadów.

Właściciele posesji muszą radzić sobie sami

Na koniec warto wspomnieć, że według obowiązujących przepisów Straż Pożarna lub Miejska jest wzywana do tego typu zgłoszeń jedynie na terenach użytkowanych publicznie. Oczywiście zagrożenie utraty zdrowia lub życia dotyczy wtedy większej ilości mieszkańców. Jeżeli gniazda os lub szerszeni znajdują się na terenach prywatnych, to właściciel sam musi wezwać prywatne firmy do ich usunięcia.