Perła Dolnego Śląska – czym zachwyci Was Świdnica?

Perła Dolnego Śląska – czym zachwyci Was Świdnica?

Sam teren Dolnego Śląska jest niewątpliwie miejscem urokliwym, które corocznie zachęca tysiące turystów z kraju i zagranicy. Będąc na jego obszarze, warto udać się do niewielkiego miasta, jakim jest Świdnica. Urokliwe kamieniczki, osobliwe pomniki czy zachwycająca architektura to tylko niektóre z atrakcji, które miejscowość ta oferuje wszystkim.

Świdnica o fenomenalnej architekturze

Jedną z ciekawszych atrakcji, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc we wspomnianym powyżej mieście, jest Kościół Pokoju pod wezwaniem Św. Trojcy. Wyjątkowe budownictwo z nietrwałych materiałów, takich jak glina, drewno czy słoma zachwyci każdego. Bogate wnętrza, fantastyczny kształt i sam wygląd kościoła sprawiają, że bez najmniejszej wątpliwości można śmiało powiedzieć, iż takiego drugiego miejsca w Polsce po prostu nie ma.

Muzeum Dawnego Kupiectwa – Świdnica

To kolejna interesująca propozycja. Miejsce to, nie tylko zgromadziło dużą ilość wyjątkowych eksponatów, ale również pozwala na poznanie historii miasta od tej handlowo-browarniczej strony. Pomieszczenia wypełnione ciekawymi przedmiotami z pewnością przypadną do gustu nie tylko dorosłym, ale i zaciekawią młodszych. Obowiązkowa pozycja na liście rzeczy koniecznych do zobaczenia na własne oczy.

Osobliwe pomniki w różnych częściach miasta

Świdnica jest bardzo specyficznym miastem, o czym mogą świadczyć bardzo ciekawe, choć dla wielu niezrozumiałe pomniki. Jednym z takich „okazów” jest Pomnik Srającego Ludka tzw. Srajludka. Trudno określić kto i z jakiego powodu wpadł na jego pomysł. Z pewnością jest to rzecz niespotykana, którą warto zobaczyć na własne oczy. Inną ciekawą koncepcją jest pomnik watahy dzików. Nie byłoby nic w stadzie lochy z młodymi, gdyby nie fakt, że małe warchlaki zachowują się w nietypowy sposób. Jeden czyta książkę, drugi pilnuje skarbu. Takich miejsc jest w Świdnicy co najmniej kilka, więc nie czekajcie ale wybierajcie się do tego miasta.