Świdnica: nowy pumptrack już niebawem

Świdnica: nowy pumptrack już niebawem

Już całkiem niedługo Świdnica stanie się miastem, które po raz kolejny pokaże, jak mocno stawia na aktywność fizyczną. Być może w ciągu najbliższych miesięcy przy ulicy Polna Droga stanie pierwszy w mieście pumptrack, dedykowany nie tylko rowerzystom, ale i osobom poruszającym się na rolkach czy hulajnogach.

Już 27 lipca został ogłoszony przetarg, który miał wyłonić firmę, dostarczającą miastu specjalny tor typu pumptrack, o długości dochodzącej do 84 metrów. Co więcej, rozwiązanie miało zostać dostarczone i zamontowane wraz z nowoczesną, antypoślizgową nawierzchnią, przyjmującą każdego rodzaju koła. Dla niezwiązanych z tematem nadmienimy, iż wspomniany tor charakteryzować się ma się licznymi wzniesieniami i zakrętami, dzięki którym możliwe jest ćwiczenie zmysłu orientacji, koordynacji ruchowej a także trening ogólnorozwojowy. Sam tor ma powstać przy ulicy Polna Droga, na odcinku znajdującym się pomiędzy obecnym skateparkiem a potokiem Witoszówka.

Wygrany przetarg i sportowa Świdnica dla każdego

Ostatecznie, umowa z Urzędem Miasta została podpisana z krakowską spółką Techramps, która od dnia 31 sierpnia ma 8 tygodni na wykonanie założonego projektu. Już teraz młodzież i dzieci nie mogą się doczekać jego otwarcia. Świdnica nie należy do małych miejscowości, a mimo wszystko to właśnie w tym rejonie znajduje się jedyny skatepark w całym mieście. Dlatego, w godzinach największego zainteresowania pojawiają się tu ludzie z całego miasta. Już nie raz była mowa o tym, iż miejsce warto rozbudować. Nie tak dawno pojawiła się na to szansa.

Skatepark i pierwszy tor pumptrackowy ma służyć głównie młodzieży i dzieciom, które chcą potrenować różnego rodzaju „tricki” zarówno na hulajnogach wyczynowych, rowerach typu BMX czy też klasycznych sprzętach.