Świdnica: zapisy na Bieg Niepodległości!

Świdnica: zapisy na Bieg Niepodległości!

Już wczoraj od godziny 12 wszyscy zainteresowani mogą zapisać się na Świdnicki Bieg Niepodległości. Z racji koronawirusa, w tym roku zapisy na to wydarzenie odbywają się wyłącznie za pośrednictwem internetu. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili mają czas do 3go listopada.

Świdnica- zasady zapisów na bieg

Pierwszym krokiem rejestracji jest wypełnienie formularza, w którym osoby pełnoletnie muszą podać podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, wiek, płeć, numer telefonu oraz miejscowość. Osoby niepełnoletnie również mogą wziąć udział w wydarzeniu, jednak ich zapis odbywa się poprzez osobę dorosłą, która podczas odbierania pakietu startowego pojawi się wraz z małoletnim, posiadając się dowodem osobistym.

Kolejnym etapem jest otrzymanie drogą elektroniczną szczegółowych informacji, dotyczących odebrania pakietu startowego, jak i terminu oraz godziny spotkania i rozpoczęcia samego biegu. Zeszłoroczne edycje Biegu Niepodległości cieszy się dużym zainteresowaniem i jak przypuszczają organizatorzy, podobnie będzie tym razem.

Obostrzenia w biegu Niepodległości Świdnica

Ze względu na sytuację pandemii w kraju, w tym roku sam bieg będzie podzielony na sześć fal, z których każda rozpocznie bieg po 20 minutach od poprzedniej. Niestety, złą informacją dla niektórych osób może być fakt, że tym razem każdy uczestnik będzie mógł wykonać tylko jedną pętlę o długości 1250 m. Po ukończeniu biegu każdy uczestnik odbierze medal i będzie musiał niezwłocznie opuścić rynek Starego Miasta.