Jak wybrać elegancki schowek na taras? Sprawdzamy skrzynie ogrodowe

Jak wybrać elegancki schowek na taras? Sprawdzamy skrzynie ogrodowe

Wyobraźmy sobie idealny taras. Starannie zaprojektowaną i elegancką przestrzeń do wypoczynku. Nie ma w niej miejsca na porozrzucane zabawki i akcesoria ogrodowe, prawda? Dzięki estetycznym schowkom ogrodowym mogą mieć swoje miejsce, które poza wymiarem praktycznym będzie też stylowym akcentem w przydomowej przestrzeni.

Skrzynia do przechowywania. Ogrodowe must have!

Brak miejsca do przechowywania to bolączka wielu właścicieli ogrodów i tarasów. Nawet gdy przestrzeń przy domu nie jest duża, ilość rzeczy, które trzeba schować, może zaskoczyć — jak choćby zabawki dzieci lub zwierząt, poduszki i koce z mebli tarasowych czy narzędzia do codziennej opieki nad roślinami. Gdzie je wszystkie schować? W estetycznych schowkach stworzonych specjalnie do ogrodów.

To może być skrzynia ogrodowa o lekkiej, zwartej konstrukcji. Ustawiona w kącie tarasu nie powinna przeszkadzać, a będzie zawsze pod ręką, gdy zajdzie potrzeba, aby coś schować. Taka skrzynia może też służyć jako stolik kawowy lub mieć funkcję siedziska.

 


Metalowa skrzynia ogrodowa o fakturze imitującej drewno, fot. Ogrodosfera.pl

Jaką skrzynię ogrodową wybrać?

Wielofunkcyjne skrzynie ogrodowe to dziś obowiązkowy element wyposażenia ogrodu. W sprzedaży dostępne są dziesiątki modeli różniących się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały stworzone.

  • Skrzynie do przechowywania mogą być wykonane z drewna — przetrwają długo, o ile nie zapomnimy o regularnym impregnowaniu. Takie drewniane skrzynie sprawdzają się jednak bardziej jako schowek na narzędzia ogrodowe ulokowany w rogu działki niż estetyczna skrzynia pasująca na nowocześnie urządzony taras.
  • Zdecydowanie najpopularniejsze są skrzynie ogrodowe z tworzyw sztucznych np. technorattanu — począwszy od niewielkich rozmiarów skrzyń na poduszki, aż po duże skrzynie ogrodowe. Ich kolor, pojemność i rozmiary możemy dopasować do swoich potrzeb, co daje nam możliwość zaaranżowania przestrzeni tak, jak lubimy.
  • Ciekawy design mają też skrzynie metalowe. Tu warto zwrócić uwagę na minimalistyczny design, modną kolorystykę i pojemność do kilkuset litrów, co pozwala pomieścić w nich wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Jaki schowek wybrać, aby zyskać miejsce do przechowywania o modnym designie? Warto porównać parametry poszczególnych modeli, na przykład na ogrodosfera.pl każdy produkt posiada szczegółową specyfikację techniczną, dzięki czemu możemy wybrać taką skrzynię, która odpowiada naszym potrzebom.

 


Technorattanowa skrzynia idealnie sprawdzi się przy basenie jako schowek na wszelkie wodne akcesoria, fot. Ogrodosfera.pl

Wielofunkcyjne skrzynie do ogrodu i na taras

Nowoczesne skrzynie ogrodowe — poza tym, że wyglądają dobrze i dają pewne schronienie tarasowym tekstyliom, narzędziom itp. — mogą spełniać też dodatkowe funkcje np. wygodnego siedziska. To szczególnie ważne na małych taras, gdzie liczy się centymetr. Skrzynie z poduchą do wygodnego siedzenia albo ławki ogrodowe ze skrzynią ukrytą w siedzisku to wówczas doskonały wybór.

Dobrą opcją jest też schowek, który będzie miał formę niskiego, szerokiego stolika. Umożliwi wygodne wypicie kawy ze znajomymi, a po skończonym spotkaniu będziemy mogli schować z nim poduszki i koce. Poza tym, że jest praktyczny, ma też inne zalety, m.in. minimalistyczny i elegancki wygląd.


Ławka ogrodowa ze schowkiem, fot. Ogrodosfera.pl

Skrzynia ogrodowa to za mało? Oto alternatywy!

Nie każdy ma na tyle miejsca na swoim tarasie, aby wpasować w tę przestrzeń szeroką skrzynię. Z drugiej strony nie każdemu taki niewielki schowek wystarczy, bo czasem rzeczy jest po prostu więcej. Wtedy możemy zainwestować w coś większego np. szafę ogrodową, znacznie wyższą, z wewnętrznymi półkami, na których możemy poukładać niezbędne rzeczy. Innym rodzajem schowka, poza szafą ogrodową, są też mniejsze lub większe domki narzędziowe i mini szklarnie, które można ustawić obok domu — one również sprawdzą się do wygodnego przechowywania zabawek, akcesoriów do uprawiania roślin, koców, poduszek i tego wszystkiego, czego potrzebujemy w ogrodzie.