Rekordzista prędkości na drogach Świdnicy ukarany przez miejscową drogówkę

Rekordzista prędkości na drogach Świdnicy ukarany przez miejscową drogówkę

Miejscowa jednostka policji z Świdnicy przeprowadziła intensywne kontrole drogowe w miniony weekend, skupiając się na obszarach Modliszówki oraz ulicy Polnej Drogi, które stały się przedmiotem wielu skarg mieszkańców. Zebrane przez nich dowody pozwoliły na ukaranie ponad 30 wykroczeń drogowych, które zasypały ich mandatami. Najbardziej ekstremalny przypadek to kierowca ujęty podczas poruszania się z prędkością przekraczającą 150 km/h na drodze wojewódzkiej, co wymusiło na nim zapłacenie wielkiego mandatu.

Informacje o tych działaniach zostały przekazane przez młodszego aspiranta Magdalenę Ząbek, reprezentującą Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. Według niej, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, oprócz codziennych obowiązków patrolowych, prowadzili dodatkowe kontrole na terenie Świdnicy i Modliszowa, z myślą o egzekwowaniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami.

W ramach tych działań funkcjonariusze zbadali kilkadziesiąt pojazdów, co doprowadziło do ujawnienia 32 wykroczeń. Większość z nich dotyczyła niewłaściwego korzystania z sygnalizacji świetlnej, przekraczania dozwolonej prędkości oraz niezapinania pasów bezpieczeństwa. Pojazdy były także sprawdzane pod kątem stanu technicznego. W czterech przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu nieprawidłowego stanu technicznego pojazdu lub przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu.

Kierowca samochodu marki BMW został zatrzymany podczas jazdy z prędkością 152km/h na drodze W379, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 62 km/h i za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz otrzymał 14 punktów karnych.