Rekreacyjny bieg i festyn zorganizowane dla lokalnej społeczności

Rekreacyjny bieg i festyn zorganizowane dla lokalnej społeczności

W najbliższą niedzielę, 19 maja, zaplanowane jest wydarzenie pełne atrakcji dla całej rodziny. Mowa tu o rekreacyjnym biegu, który zakończy się wręczeniem medalów pamiątkowych dla pierwszych 250 uczestników. Ale to nie wszystko! Oprócz tego odbędzie się festyn rodzinny. Miejsce tych wydarzeń to Park Centralny w Świdnicy, przy hali sportowej położonej przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej.

Program festynu rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 18:00. W ramach tego wydarzenia odbędzie się również 5. Świdnicki Bieg Papieski, którego start planowany jest na godzinę 15:00. Rejestracja uczestników trwa od godziny 13:00 do 14:30 w hali sportowej. Przebiegająca przez park trasę biegu wyznaczono na dystansie dwóch kilometrów. Podczas tego biegu liczy się przede wszystkim radość i integracja, a nie wyniki – czas nie będzie mierzony.

Choć udział w biegu jest bezpłatny, organizatorzy zachęcają do wpłacania dobrowolnych datków, które wesprą zbiórkę dla Honoraty Oberman. Ta 40-letnia terapeutka, pracująca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z autyzmem, zmaga się obecnie z nowotworem mózgu. Operacja neurochirurgiczna w Niemczech daje jej nadzieję na powrót do pełni zdrowia, jednak koszt operacji przekracza możliwości finansowe Honoraty. Całość zebranych podczas festynu środków zostanie przekazana na konto tej zbiórki.