Skatepark na Osiedlu Młodych. Problemy z inwestycją

Skatepark na Osiedlu Młodych. Problemy z inwestycją

Skatepark przy ulicy Polna Droga cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na prośbę młodych mieszkańców, ma powstać drugie takie miejsce, tym razem na Osiedlu Młodych. Niestety nie wiadomo, kiedy projekt zostanie zrealizowany. Problemem są oczywiście pieniądze. 

W ubiegłym roku pojawiła się propozycja wybudowania nowego skateparku, który mógłby powstać na Osiedlu Młodych, odciążając istniejący obiekt położony niedaleko zalewu Witoszówka. Sportowa atrakcja mogłaby zostać wybudowana w sąsiedztwie kortu tenisowego przy ulicy Prądzyńskiego.

Pomysł ten bardzo spodobał się władzom miasta. Dość szybko, bo w grudniu ubiegłego roku zawarto umowę z firmą Skateparki.pl, której za blisko 47 tys. złotych zlecono przygotowanie dokumentacji projektowej. 3 lutego bieżącego roku Urząd Miejski w Świdnicy zaprezentował wizualizacje przedstawiające możliwy wygląd przyszłego skateparku. Koszt wybudowania nowego obiektu szacuje się na ponad 2,5 miliona złotych.

Kiedy rozpoczęcie budowy?

Niestety, inwestycja jest uzależniona od możliwości pozyskania przez miasto środków zewnętrznych. Budżet miasta z wielu powodów bardzo się zmniejszył. Miasto będzie próbowało ubiegać się o środki z programów unijnych czy też krajowych.

Krystian Werecki, wiceprezydent Świdnicy. potwierdził, że realizacja zadania będzie możliwa dopiero w momencie pozyskania zewnętrznych środków finansowych. W związku z tym, miasto na bieżąco monitoruje programy unijne oraz krajowe. W przypadku otrzymania dofinansowania na ten cel, zadanie zostanie wprowadzone do budżetu miasta jak najszybciej.