Świdnica: Duma w postaci maturzysty!

Świdnica: Duma w postaci maturzysty!

Mateusz Drąg jest dumą miasta Świdnica. Maturzysta, który jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha uzyskał tytuł finalisty „Matura na sto procent” – VII edycji Ogólnopolskiego Projektu. Tu olbrzymie wyróżnienie, gdyż jest on jednym z 96 utalentowanych uczniów spośród blisko 259272 osób piszących maturę w tym roku.

Wspominając projekt „Matura na 100 procent” warto mieć na uwadze, iż jest to Konkurs, który wyłania najlepszych maturzystów w Polsce. Kwalifikują się do niego uczniowie, których wyniki przekraczały 90% z każdego zdawanego przedmiotu. Mateusz Drąg jest jednym z trzech uczniów na Dolnym Śląsku, któremu się to udało. Z języka polskiego uzyskał 99%, 98% procent z języka angielskiego, 97% z chemii, 94% z informatyki oraz 100% z matematyki w części podstawowej i 96% z części rozszerzonej!

W Święto Edukacji Narodowej, mające miejsce 14 października Mateusz odebrał oficjalne gratulacje od Dyrektora szkoły, do której uczęszczał, Dyplom Finalisty oraz listy Rekomendacyjne. Z kolei na inauguracji roku akademickiego Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej reprezentował studentów wraz z drugą osobą uczęszczającą do Liceum w Świdnicy. Była nią Nadia Antonowicz.