Świdnica: nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu komunalnym

Świdnica: nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu komunalnym

Już pod koniec 2019 roku wszyscy odwiedzający cmentarz komunalny, mieszczący się przy ulicy Słowiańskiej mogli skorzystać z dodatkowych miejsc parkingowych, które zlokalizowano niedaleko skrzyżowania ulicy Wieleckiej ze Słowiańską. Jak podały ostatnio władze miasta Świdnicy rozwiązanie to było przejściowe, a w najbliższych planach pojawił się pomysł zaprojektowania i wykonania utwardzonego parkingu.

Należy wspomnieć, iż budowa dodatkowych miejsc parkingowych nie raz zgłaszana była przez mieszkańców, którzy skarżyli się na brak możliwości zaparkowania pojazdów przy cmentarzu komunalnym. Pierwszy taki wniosek trafił do Urzędu Miasta już na początku 2019 roku. To również wtedy pojawiły się pierwsze plany oraz rozpoczęto etap wdrażania pomysłu w życie. Początek października tego samego roku pozwolił na stworzenie specjalnego zjazdu z Ulicy Słowiańskiej oraz zabezpieczenia i przygotowania sporej wielkości placu. Koszt tej inwestycji wyniósł 85 tys. złotych i w decydującym stopniu ułatwił organizację ruchu w okolicy cmentarza.

Świdnica planuje kolejne inwestycje w tym temacie

Utwardzona nawierzchnia miejsc postojowych została wykonana z miału kamiennego, który według mieszkańców mocno pyli, brudząc groby i uniemożliwiając swobodne przejście do nagrobków. Mimo, iż pomysł pochłonął blisko 100 tys. złotych, radni zdecydowali się na wprowadzenie utwardzonej nawierzchni stałej, które zlikwidowałaby problemy i zadowoliła odwiedzających cmentarz. Jak podkreślają radni, obecne rozwiązanie ma charakter przejściowy. Docelowo powstanie parking wzdłuż ulicy Słowiańskiej, przy której obecnie znajduje się nowo wybudowany zjazd. Środki na tą inwestycję zostaną uwzględnione w budżecie miasta na rok 2021. Wydaje się więc, iż nowy parking stanie tu najwcześniej za dwa lata. Władze Świdnicy apelują do mieszkańców o cierpliwość podkreślając, iż na terenie obecnych miejsc parkingowych będą prowadzone prace, mające na celu zachowanie dobrego stanu aktualnej nawierzchni.