Świdnica: Nowy punkt testów na koronowirusa

Świdnica: Nowy punkt testów na koronowirusa

22 października to data, w której rozpoczyna działania kolejny punkt wykonujący badania w kierunku zarażenia się wirusem SARS-COV-2. Ma on miejsce tuż przy Urzędzie Miasta. Członek Zarządu Świdnickiego, pani Alicja Synowska dodaje, iż punkt funkcjonuje codziennie w dni robocze, w godzinach 7:30- 14:30.

Świdnica z nowym punktem pobrań dla każdego.

Jak podkreślają władze miasta, każdy zainteresowany wykonaniem bezpłatnego testu w kierunku obecności koronawirusa musi posiadać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Można je uzyskać podczas teleporady bądź bezpośredniej wizyty w placówce. Ponadto, każdy kto zechce przeprowadzić ten test bez skierowania, może również to zrobić, uiszczając opłatę w wysokości 320 złotych na specjalnie dedykowane konto. W takim wypadku, przy zgłoszeniu się w punkcie pobrań konieczny jest poza dowodem osobistym i PESELEM także dowód wpłaty.

Jak przygotować się do testu na koronawirusa?

Podstawą jest oczywiście bycie na czczo.  Ponadto każda osoba, która zdecyduje się na test nie może myć zębów, bowiem obecność pasty do zębów może skutecznie zaburzać wynik badania. Co więcej, jak radzą lekarze warto zrezygnować z dmuchania nosa przed samym wymazem, stosowania kropli do nosa, ssania tabletek na ból gardła, płukania jamy ustnej czy stosowania przeciwkaszlowego syropu. Nowo otwarty punkt pobrań nie wymaga rejestracji, jednak sądząc po sytuacji, która ma miejsce w całej Polsce, niewykluczone, że trzeba będzie liczyć się z dość dużym zainteresowaniem. A co za tym idzie – również z kolejkami.