Świdnica uruchomiła telefon zaufania dla seniorów

Świdnica uruchomiła telefon zaufania dla seniorów

Świdnica postawiła na praktyczne rozwiązania, dlatego kilka dni temu ruszył Specjalny Telefon Zaufania dla Seniorów. Ma on służyć aktywizowaniu osób starszych, stanowić formę wsparcia zwłaszcza dla tych samotnych. Przez trzy godziny dziennie, sztab wolontariuszy oczekuje telefonów od osób, którym po prostu brakuje kontaktu z innymi.

Świdnica przyjazna starszym ludziom

Jak tłumaczą pomysłodawcy, taka koncepcja jest pomysłem wynikającym z realnych potrzeb zwłaszcza w dobie rozszerzającej się pandemii koronawirusa. Każdy senior, który czuje się osamotniony, chciałby się wyżalić bądź po prostu porozmawiać w miłej, kulturalnej atmosferze, może zdecydować się na telefon. Wolontariusze, którzy zgłosili się do tego projektu są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach pomiędzy 10 a 13.

Kulturalna Świdnica dla samotnych

„Halo-senior” – bo tak została nazwana cała akcja to wydarzenie, które zostało zainicjowane przez Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Co ważniejsze, wolontariuszami są inni seniorzy, którzy zostali w tym celu specjalnie przeszkoleni przez psychologa. Mają oni pomóc każdej zainteresowanej osobie nie tylko w radzeniu sobie z samotnością, ale również w uzyskaniu informacji dotyczących życia kulturalnego i możliwości organizowania czasu wolnego. To przede wszystkim propozycje związane ze wspomnianym powyżej Domem, Uniwersytetem III Wieku czy Klubów Seniora działających na terenie całej Świdnicy.