Świdnicki Bieg Noworoczny

Świdnicki Bieg Noworoczny

Zima może nie kojarzyć się z bieganiem, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że zdarzają się różne sytuacje. Świdnica jest zresztą tego świetnym przykładem – za nami biegowe otwarcie 2022 roku.

Niedzielna rywalizacja

Rywalizacja miała miejsce w niedzielę – głównym organizatorem wydarzenia była Świdnicka Grupa Biegowa. Warte odnotowania jest też to, że dorośli mieli do wyboru bieg na 5 lub 10 kilometrów. Nie są to najdłuższe dystanse, ale na pewno wymagają niemałej wytrzymałości. Wypada też podkreślić, że na obu dystansach obowiązywał limit uczestników – 250 osób. Co więcej, nie było problemu z tym, aby limit został wypełniony. Rzecz jasna nie mogło zabraknąć też rywalizacji dziecięcej. U dzieci duże znaczenie odgrywa wiek i w związku z tym najkrótszy dystans miał 100 metrów, a najdłuższy 2 kilometry. Oczywiście chętnych nie brakowało – wystarczy powiedzieć, że w zawodach wzięło udział ponad 100 śmiałków.

Sukcesy mogli osiągnąć tylko nieliczni, ale warto pamiętać o tym, że zwycięzcami są wszyscy. Krótko mówiąc, ruch na świeżym powietrzu jest troską o zdrowie.