Świdnicki piłkarz powołany do reprezentacji Polski

Świdnicki piłkarz powołany do reprezentacji Polski

To już kolejny piłkarz ze Świdnicy, który został powołany do kadry narodowej! Wielkie gratulacje!

Co roku odbywają się powołania do młodzieżowej kadry piłkarskiej reprezentacji Polski. W zeszłym roku los uśmiechnął się do Dominika Piły, natomiast w tym roku reprezentację Polski zasili Dawid Hanc. Piłkarz to były zawodnik Gryfa Świdnica i Polonii-Stali Świdnica, a obecnie gracz pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Został powołany do Kadry Polski w kategorii wiekowej U-21.

Dawid Hanc swoją piłkarską karierę rozpoczął w Gryfie Świdnica. Następnie reprezentował biało-zielone barwy Polonii-Stali Świdnica. W wieku trampkarza przed startem sezonu 2015/2016 został transferowany do Zagłębia Lubin, gdzie przeszedł kolejne szczeble piłki młodzieżowej. W ostatnich sezonach występował w rezerwach ekstraklasowca występujących w III lidze. W poprzednim sezonie był również bardzo ważnym zawodnikiem „Miedziowych”, gdzie wywalczył z drużyną Zagłębia II Lubin awans do II ligi. Przed startem tego sezonu przyszedł czas na zmiany i zasilenie szeregów pierwszoligowego Chrobrego Głogów. 

W obecnym sezonie Hanc zagrał siedem razy na zapleczu polskiej ekstraklasy, dokładając mecz ogólnopolskiego Pucharu Polski. Teraz przyszedł czas na powołanie do reprezentacji Polski U-21 prowadzonej przez trenera Michała Probierza na zgrupowanie kadry i dwa mecze towarzyskie. Dawida będzie można zobaczyć już 23 września o godz. 16:30 w Białymstoku, gdzie zagra z Grekami. Natomiast z Łotyszami zmierzą się 27 września o godz. 17:30 w Suwałkach.

Wielkie gratulacje dla Dawida i powodzenia w dalszym rozwijaniu kariery!

Więcej informacji ze świata sportu i piłki nożnej na SportManiak.pl oraz Piłka.com.pl