Umówił się na seks z nieletnią. Trafi do tymczasowego aresztu?

Umówił się na seks z nieletnią. Trafi do tymczasowego aresztu?

Znamy decyzję w sprawie 48-letniego mężczyzny, który umówił się na seks z 14-letnią dziewczyną. Świdnicki sąd przyczynił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie!

Co wiadomo?

Mężczyźnie zarzuca się złożenie propozycji o charakterze seksualnym nieletniej poniżej 15 roku życia. Można jeszcze dodać, że chodzi o propozycję składaną za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej.

Warto jeszcze wrócić do tego, jak przedstawiało się zatrzymanie. Krótko mówiąc, mężczyzna wpadł podczas zasadzki zorganizowanej przez grupę „Wataha – Na Tropie Pedofilii”. Wypada też zaznaczyć, że przyjechał aż z Niemiec. Fakt ten ma znaczenie w sprawie – zatrzymany mieszka w Niemczech i co za tym idzie, prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt.

Mężczyzna spędzi w więzieniu najbliższe 2 miesiące – czy na tym się skończy? To pytanie na ten moment pozostaje bez odpowiedzi – pewne jest tylko to, że maksymalna kara to 2 lata więzienia. Warte podkreślenia jest również to, że 48-latek przyznał się do korespondencji, ale nie przyznał się do składania propozycji o charakterze seksualnym.