W Świdnicy doczekamy się punktu paszportowego?

W Świdnicy doczekamy się punktu paszportowego?

Wyrobienie paszportu to dla mieszkańców Świdnicy (powiatu świdnickiego zresztą też) nieco męczące zadanie. Jest to związane, z tym że trzeba jechać do Wrocławia lub Wałbrzycha. Można też przypuszczać, że wiele osób zadaje sobie pytanie, czy możemy liczyć na jakieś zmiany?

Nadzieja na przyszłość

Na ten moment trudno odpowiedzieć na pytanie, ale na pewno można mieć pewne nadzieje. Nadzieje te wiążą się z propozycją uruchomienia terenowego punktu umożliwiającego załatwienie formalności paszportowych. Propozycja ta wypłynęła od przewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy. Istotne jest też to, że mogliśmy usłyszeć, iż taka sposobność istnieje przy współpracy ze służbami wojewody (oczywiście konieczne byłoby też spisanie stosownych porozumień).

Warte podkreślenia jest również to, że możliwość uruchomienia punktu paszportowego to temat, który przewija się w wielu miastach. Nie ma też co ukrywać, że większa liczba punktów oznacza spore ułatwienie. Co ciekawe, można nawet usłyszeć, że obecnie mamy dobry czas na powstawanie takich punktów.