Wczasy nad morzem poza sezonem – czy warto?

Wczasy nad morzem poza sezonem – czy warto?

Wielu osobom Bałtyk kojarzy się wyłącznie z letnim wypoczynkiem. Czy słusznie? Niekoniecznie! Zapewniamy, że warto przyjrzeć się atrakcjom, które oferuje poza sezonem. I chociaż jesienią czy zimą kąpiele w morskich falach raczej nie wchodzą w grę, zapewniamy, że o nudzie nie ma mowy. Spacery wzdłuż wybrzeża to tylko jedna z opcji, ale już ona kryje w sobie bardzo wiele. Wyjaśniamy, dlaczego opłaca się wybrać nad morze poza sezonem.

Wczasy nad polskim morzem poza sezonem dla wyciszenia i wypoczynku

Okolice Bałtyku po zakończeniu lata pustoszeją. Mija turystyczny szał, a na plażach panuje wszechogarniający spokój. Można do woli spacerować brzegiem morza oraz po molach, na których latem jest najczęściej bardzo tłoczno. To idealny czas, aby zregenerować w spokoju siły, wypocząć i oddać się rozmyślaniom. Docenią to zwłaszcza mieszkańcy dużych miast, którym zależy na zmianie otoczenia.

Naszym zdaniem wczasy nad polskim morzem poza sezonem dobrze zaplanować na maj, czerwiec lub wrzesień. Wtedy pogoda dopisuje, ale daleko jej do nieznośnych upałów. Dni są długie i sprzyjają pieszym wędrówkom. Choć również zimą morze ma niezaprzeczalny urok. Zmrożone plaże oraz nadmorskie lasy robią wspaniałe wrażenie! Poza tym opustoszałe plaże prezentują się wprost zachwycająco. To również znakomity czas na obserwację fauny i flory.

Nadmorskie wczasy dla zdrowia

Wiele osób udaje się nad Morze Bałtyckie wczesną wiosną, jesienią lub zimą, aby podreperować zdrowie. Nie bez powodu! W tym czasie w powietrzu unosi się najwięcej jodu. Wysokie stężenie tego cennego pierwiastka wiąże się z burzami i sztormami, podczas których fale obijają się o brzeg. Wczasy nad polskim morzem poza sezonem szczególnie polecamy osobom zmagającym się z chorobami tarczycy, zaburzeniami pracy układu oddechowego, układu krążenia czy alergiami. Ponadto wdychanie jodu świetnie wpływa na odporność. Wystarczy wskoczyć w ciepłą kurtkę, czapkę i rękawiczki, a nawet spacer w nieprzyjazną pogodę stanie się możliwy.

Tańsze wczasy nad polskim morzem? Oczywiście poza sezonem!

Nie da ukryć, że pobyt nad Bałtykiem bywa dość kosztowny. Na szczęście łatwo tego uniknąć, wybierając się na urlop poza sezonem. Wówczas mniej kosztuje wynajem apartamentu, ale i wszelkie atrakcje na wybrzeżu. Bardzo często też taniej zjemy. Poza tym nie trzeba planować wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, ponieważ hotele nierzadko mają sporo wolnych miejsc. Zresztą wyjazd nad morze zimą czy jesienią to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też czasu. Brak korków zdecydowanie skraca czas dojazdu.

Rozrywki w hotelu także poza sezonem

Gdy pada deszcz czy już wieczorem najlepiej czerpać garściami z hotelowych rozrywek. Wiele możliwości w tym zakresie zapewnia Astor Hotel w Jastrzębiej Górze. Strefa z saunami, basenem, zajęcia fitness, salon gier oraz bogata oferta zabiegów SPA nie pozwalają na nudę. Dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci! Odpoczynek po aktywnym dniu lub nawet leniwy poranek wśród wygód w hotelu to prawdziwa przyjemność. Jak widać, wczasy nad polskim morzem to doskonały wybór.