Wieczory z kinem rosyjskim – Świdnica po raz ostatni

Wieczory z kinem rosyjskim – Świdnica po raz ostatni

Już niebawem odbędzie się ostatni cykl „Wieczorów z kinem rosyjskim”. Wydarzenie, które jest ogólnodostępne i darmowe ma miejsce w Galerii Fotografii. Świdnica organizuje spotkania, prowadzone przez Natalię Nikolską. Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 3 listopada.

Opisywany projekt jest organizowany przy wsparciu miasta Świdnica. Cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników kinematografii.  Jest doskonała okazją poznania filmów offowych, które zostały nagrodzone w międzynarodowych konkursach.

Świdnica – 3 listopada pokaz filmów krótkometrażowych

Już po raz drugi osoby zainteresowane mogą obejrzeć filmy krótkometrażowe, młodych rosyjskich artystów takich jak: T.Wigel, Z.Dżydżyława, I.Chodiusz, W.Policzenko czy M.Miesteckij. To prezentacje osób powiązanych z Moskiewskim festiwalem OSIEŃ KinoFest. Tym razem widzowie mają okazję poznać spojrzenie na miłość, przyjaźń i samotność okiem utalentowanych twórców. Początek wydarzenia przewidziany jest na godzinę 18. Potrwa prawdopodobnie 90 minut, w trakcie których kilka wyjątkowych obrazów pojawi się na ekranie.

Wieczory z kinem rosyjskim są propozycją dla wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Cieszą się popularnością i sympatią. Dają możliwość spojrzenia na świat okiem innej kultury, wartości czy podejścia do życia. Skłaniają do refleksji i rozmowy. To niestety już ostatnie spotkanie w ramach projektu. Warto więc udać się na nie choć raz.