Zapoczątkowano prace modernizacyjne na chodniku przy ul. Marii Konopnickiej

Zapoczątkowano prace modernizacyjne na chodniku przy ul. Marii Konopnickiej

Podjęto decyzję o rozpoczęciu remontu chodnika znajdującego się wzdłuż ulicy Marii Konopnickiej, między ulicami Bohaterów Getta i 1 Maja, obszarem otaczającym Ogródek Jordanowski. W związku z tym, mogą wystąpić pewne utrudnienia w dostępie do niedawno odnowionego parku. Niemniej jednak, gwarantujemy, że przynajmniej jedno z wejść pozostanie dostępne przez cały okres prac. Przyświeca nam głównie troska o polepszenie warunków dla pieszych. Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy i mamy nadzieję na zrozumienie ze strony mieszkańców.

Ten konkretny obszar jest częścią historycznej struktury miejskiej, podlegającej ochronie konserwatorskiej. Prace renowacyjne obejmują wymianę nawierzchni chodnika na powierzchnię wykonaną z granitowych płyt o wymiarach 50×50 oraz kostki granitowej. Dodatkowo, planuje się montaż nowych krawężników.

Ze względu na wiele nierówności na sąsiedniej jezdni, która graniczy z modernizowanym odcinkiem chodnika, zaplanowano również częściową naprawę nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej. Prace te obejmują również wzmocnienie konstrukcji drogi.

Projekt ten realizowany jest przez firmę Sudeckie Drogi Sp. z o.o. ze Świdnicy. Przewiduje się, że prace potrwają około 12 tygodni i ich koszt wyniesie 318 570 złotych.