Festyn w schronisku dla zwierząt

Festyn w schronisku dla zwierząt

Świdnickie schronisko dla zwierząt coraz bardziej zmaga się z inflacją i wzrostem kosztów energii. Placówka postanowiła zorganizować festyn połączony z promocją adopcji. 

Od początku 2022 roku do świdnickiego schroniska przybyło aż 300 zwierząt, a z dnia na dzień przybywają kolejne. Większość z nich jest schorowana i zaniedbana. Opieka nad takimi przypadkami jest niezwykle kosztowna. Chociaż schronisko otrzymuje środki z budżetu miasta Świdnicy oraz od gmin, które umieszczają tu swoje bezpańskie zwierzęta, środków na utrzymanie i leczenie czworonogów wciąż brakuje. 

Schronisko informuje, że aktualnie w placówce na Pogodnej zamieszkuje 170 zwierząt, z czego 30 to zwierzęta z interwencji, które stale wymagają diagnostyki i kosztownego leczenia. Według wyliczeń budżetu, placówke brakuje 20 000 zł miesięcznie do końca bieżącego roku, aby przetrwać. Daje to łącznie 80 000 złotych. Sytuację pogarsza fakt rosnącej inflacji i cen energii. 

A może czas na adopcję?

2 października w godzinach 11.00 – 16.00 schronisko zaprasza na dzień otwarty pod hasłem „Dobra opcja to adopcja”. Podczas festynu pracownicy będą zwracać uwagę na potrzeby zwierząt oraz przeprowadzona zostanie rozmowa na temat faktów i mitów związanych z adopcją zwierząt. Każdy pracownik będzie się starał wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania. Będzie można również odwiedzić stoisko z gadżetami FMP Charity Shop, pogłaskać pieski i kotki oraz zastanowić się nad adopcją pupila.