W Wałbrzychu powstanie Energy Resort. Właściciel Energylandii buduje Park Rozrywki

W Wałbrzychu powstanie Energy Resort. Właściciel Energylandii buduje Park Rozrywki

Inwestorem projektu jest właściciel Energylandii. Projekt Parku Rozrywki ma nawiązywać do górniczej historii miasta. Plany budowy zakładają, że będzie to jedyny tego typu Park Rozrywki w Polsce, a nawet w Europie. Właściciel Energylandii w Zatorze szacuje, że Parku Rozrywki będą przyjeżdżać przede wszystkim mieszkańcy południa Polski, Niemcy a także Czesi.

Inwestycja jest ogromną szansą dla Wałbrzycha

Po zamknięciu kopalni w Wałbrzychu w latach 90 i zakończeniu eksploatacji węgla region podupadł finansowo. Sytuacja nie zmieniła się do dnia dzisiejszego. Dlatego część budowy Parku Rozrywki można będzie sfinansować z środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przeznaczonych na tego typu cele. Energy Resort ma powstać na terenie pozostałości po kopalni, a pozostały potrzebny teren inwestor otrzymałby od miasta.

Po zrealizowaniu inwestycji Wałbrzych stanie się bardziej niezależny finansowo. Mógłby rozkwitnąć gospodarczo. Zyskają na tym niewątpliwie także sami mieszkańcy, którzy prowadzą restauracje, sklepy, stancje czy apartamenty do wynajęcia, a także taksówkarze.

Energy Resort podzielono na pięć stref

Dla komfortu odwiedzających Energy Resort podzielono na pięć stref. W pierwszej znajdzie się ogromna baza noclegowa. Udostępnione zostaną gościom pokoje hotelowe, a także domki jednorodzinne tzw. bungalowy. W hotelu na gości będą czekały także restauracje i sklepy. W drugiej strefie goście znajdą duże zaplecze gastronomiczne. Kolejna strefa spodoba się z pewnością miłośnikom kąpieli w termach. Baseny zostaną ulokowane na świeżym powietrzu. Czwarta strefa porwie swoich gości w historyczną podróż do starej Wałbrzyskiej kopalni. Ostatnia strefa zapewni odwiedzającym mocne wrażenia. Znajdzie się w niej podniebny park rozrywki ze strefami tematycznymi.